Makina Halısı Yıkama Dokuma Halı Yıkama Isparta Halısı Yıkama İpek Halı Yıkama Çin halısı Yıkama Battaniye Yıkama Yorgan Yıkama Koltuk Yıkama Overlok ve Saçak
Halı Yıkama fir
ması olarak; halı
ve türevi ürünlerin
temizlenmesi aşamasında kullandığımız temizlik ürünleri tamamen çevreye zarar vermeyen ve insan sağlığı açısından % 100 güvenilir firmaların üretmiş olduğu Halı Yıkama Şampuanları kullanılmaktadır. Atık su olarak çevreye salındığında doğaya ve herhangi bir zararı yoktur.

Halı Temizleme Firması Olarak TemelPrensibimiz" İnsan Ve Çevre Sağlığı " dir.

Halı yıkama işleminde tüm lekeler çıkarılabilir mi?
Öncelikle bir benek ile bir leke arasındaki farkı tanımlamak gerekir: Bir benek; standart temizleme yöntemleriyle giderilebilen herhangi bir yabancı malzemedir; kir, sıvı, vs. Bu maddeler, halı liflerinin üzerinde veya etrafındadır. Bir leke ise, halı üzerindeki genellikle standart temizleme yöntemleriyle çıkarılamayan bir yabancı maddedir. Bu maddeler, halı ipliği tarafından "emilmiş" ve halı lifinin rengini değiştirmiş veya elyafa zarar vermiştir. Bu lekelerin çıkarılma şansı bilinçli müdaheleyle arttırılabilirken, bazılarının çıkarılması çok güç veya imkânsız olabilir. Derin lekeler halının arkasındaysa bunlar halı yıkama işleminden 1-2 gün sonra bile tekrar yüzeye çıkma eğilimi gösterirler.
Halıda rengi açılmış veya solmuş noktalar var; bunların giderilmesi mümkün mü ?
Halı Yıkama işleminin bu tarz problemler üzerinde çok sınırlı bir etkisi vardır. Eğer halınızda rengi açılmış noktalar veya kısımlar varsa, halı ipliğinin tipine bağlı olarak noktasal olarak boyanabilirler.
Halıdan hangi lekeler çıkarılabilir ?Kalıcı leke niteliğinde olmayan ve halı için kötü bir görüntü oluşturan birçok şey çıkarılabilmektedir. Ne var ki, kalıcı lekelenmenin söz konusu olduğu durumlar da vardır. Aşağıda, halı yıkama ve leke çıkarma işlemleri ile çıkartılabilen veya çıkartılamayan leke koşullarının bir listesi yer almaktadır. Koşulun yanında belirtilen yüzde, lekeyi çıkarma İHTİMALİNİN yüzdesini gösterir; çıkarılacak lekenin yüzdesi DEĞİLDİR.
Çay Lekesi ve Kahve Lekesi (%70)

Halı Lekelerbazen halı üzerinde kalıcı olabilir. Dökülen kahve veya çay genellikle sıcaktır. Bu nedenle lekenin halı liflerine kadar işlemesine neden olabilir. Bu tarz içeceklerin ihtiva ettikleri şekermiktarının fazla olması leke çıkarma yüzdesini olumsuz etkiler.
Meşrubat Lekeleri (%80)


Genellikle sorun değildir. İçeriğindeki maddelere göre çıkarılma başarısı olumsuz etkilenebilir.

Yağ Lekesi (%70)


Halı Yağ lekesi çıkarılırken lekenin kaynağına (Yemek yağı, zeytinyağı, makine, motor yağı ...)
göre işlem yapılması gerekir.