Makina Halısı Yıkama Dokuma Halı Yıkama Isparta Halısı Yıkama İpek Halı Yıkama Çin halısı Yıkama Battaniye Yıkama Yorgan Yıkama Koltuk Yıkama Overlok ve Saçak
Halı Yıkama fir
ması olarak; halı
ve türevi ürünlerin
temizlenmesi aşamasında kullandığımız temizlik ürünleri tamamen çevreye zarar vermeyen ve insan sağlığı açısından % 100 güvenilir firmaların üretmiş olduğu Halı Yıkama Şampuanları kullanılmaktadır. Atık su olarak çevreye salındığında doğaya ve herhangi bir zararı yoktur.

Halı Temizleme Firması Olarak TemelPrensibimiz" İnsan Ve Çevre Sağlığı " dir.

Halı Yıkama Aşamaları
Toz Alma:


Birkaç aşamadan oluşan halı temizleme işleminin ilk aşaması toz alma işlemidir. Toz alma işlemi, toz alma makinası veya toz dolabı denen bir makine ile yapılmaktadır. Tozları ve kaba pislikleri alınan halılar daha sonra havuzlama için yıkama aşamasına alınır.
Yıkama;


Halılar öncelikle içi, su ve halı deterjanı veya şampuanıyla dolu olan bir havuzda bir süre bekletilir. Halı dokularındaki kirler yumuşatılarak halı temizleme işlemi ön hazırlık yapılmış olur. Halı yıkama işleminde manuel kullanımın etkin olduğu yarı otomatik makina ve otomasyonun hakim olduğu tam otomatik halı yıkama makinası kullanılır. Yarı otomatik halı yıkama makinası kullanıldığı zaman halılar düz zemin üzerine serildikten sonra şampuanlama, kirli sudan ayırma gerekirse tekrar şampuanlama ve ardından durulama yapılır. Tam otomatik halı yıkama makinaları tercih edildiği zaman halı, yürüyen bant sisteminde ıslatma, şampuanlama, durulama, kirli suyu sıyırma, vakumlama ve rulo halinde sarma gibi farklı aşamalardan geçerek temizlenir.
Durulama;


Yıkama işlemini durulama aşaması takip eder. Durulama, su tatbik edilerek uygulanır ve halı üzerinde deterjan kalıntısı bırakılmamaya dikkat edilmelidir.
Kurutma;


Kurutma işlemi için kışın havalandırma ve ısıtma cihazlarının kullanıldığı kurutma odalarından faydalanılır.
Kurutma odalarında, ısıtıcılar tarafından verilen sıcak hava ve bu havanın devir daim yapılması sayesinde
halılar üzerindeki nem buharlaşarak atılır. Halılar kuruduktan sonra bir süre de havalandırılmaları için as
kıda kalır. Yazınsa; yağış olmadığı zamanlarda halılar, asılarak açık havada kurutulur. Güneş ışığının halı
lara direkt vurmaması ve halıların tozlanmaması için mutlaka üstlerine koruma yapılmalıdır. Kullanılacak
askıların iz bırakmayacak yapıda olmasına ve ileride çürüme olmaması için halının nemden tamamen
arındırılmasına dikkat edilmelidir.
Hav Alma ve Son Kontrol; Halıların son kontrolleri tamamlanır ve servise verilir.